hidroklorik asit hcl
hidroklorik asit hcl

Hidroklorik Asit (HCI)

Suların ne kadar baz ya da ne kadar asit özelliği gösteren değerlere pH değeri denilir. Sanayi alanında veya temizlikte kullanılacak sular, saf su dediğimiz pH değeri 0 olan sular olmak zorundadır. pH değeri 7’nin üzerinde olan sular bazik özellik göstermektedir. Bu suyu nötr seviyesine getirmek için Hidroklorik asit (HCI) ile arıtma kullanılmaktadır.

Baz özelliği gösteren bir suya yeterli oranlarda asit eklerseniz pH değeri 7’e yaklaşır. Fazla asit eklenmesi durumunda pH değeri daha fazla düşerek su asidik özellik kazanabilir. Saf su üretimi için öncelikle kullanılacak suyun pH değerinin doğru bir şekilde hesaplanması gerekmektedir. Suyu baz karakterli ise Hidroklorik asit (HCI) kullanılarak su nötr değere yaklaştırır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ne kadar ekleme yapılacağıdır.

Hidroklorik asit (HCI) son derece güçlü bir asittir. Kesinlikle insan vücudu ile temas etmemesi gerekmektedir. Sadece yanıklara değil, delmelere de sebep olabilecek kadar kuvvetlidir. Bu asidi solunum yoluyla da almamalı, mutlaka gerekli önlemler alınarak kullanılmalıdır.

Bazik suyu saflaştırma işlemi için gerekli Hidroklorik asit (HCI) dahil olmak üzere bütün gerekli ekipmanlı bizde bulabilirsiniz. Yıllardır hizmet veren tecrübeli ekiplerimizle sizlerin yanındayız. Hidroklorik asit (HCI) ile arıtma sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

hidroklorik asit, hidroklorik asit ile arıtma, Kostik fiyatları ankara, kostik sodyum hidroksit, Sodyum Hidroksit fiyat
ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)