ULTRAVİYOLE
ULTRAVİYOLE

Ultraviyole

Ultraviyole sistemleri en etkili su dezenfeksiyon yöntemidir. Suyun içerisinde bulunan her türlü virüs, mikrop, bakteri ve mikroorganizmanın yok edilmesini sağlar.

Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemi oldukça etkili ve anında tesir eden özelliği ile kimyasal bir madde kullanımı olmadan, oldukça basit bir şekilde montaj ve bakım şansını sunan pratikliği ve bakterileri %99 oranında yok etmektedir.

Ultraviyole Sistemleri

Suyu arıtma amacıyla kullanılan onlarca farklı sistem ve bu sistemi destekleyen cihazlar vardır. Sağladığı avantajlar sebebiyle ultraviyole sistemleri oldukça sık kullanılmaktadır. Bu sistemde evler ve iş yerleri için oldukça uygun performans gösterebilmektedir.

Ultraviyole sistemleri sayesinde hızlı sonuçlar alınmaktadır. Bu avantajının yanında bakımı kolaydır ve kolay monte edilmektedir. Bu sebeple evlerde sık sık karşılaşmamız mümkündür. Kimyasal yöntemler kullanılmadan suyu arıtma özelliği sayesinde oldukça sağlıklı suları bize sunabilmektedir. Elektrikle desteklenen bu sistemler, çalışma prensibi olarak yüksek miktarda ışık kullanılarak su içerisindeki bakterileri ve virüsleri öldürmektedir. Bu işlem esnasında kesinlik su zarar görmemekte ve tasarruflu ışıklandırma sistemleri kullanılarak kabarık elektrik faturalarının önüne geçilmektedir.

Evinizde içtiğiniz suyun içeriğini hiç düşündünüz mü? Şebeke suları içerisindeki ağır metaller ve koruyu ama aslında zehirli olan kimyasallar sebebiyle kötü bir tada ve görünüme sahiptir. Musluk suları laboratuvar ortamında analiz edildiğinde onlarca farklı katmandan oluştuğunu ve içerisinde pek çok yabancı madde bulundurduğunu görürsünüz. Sadece sizler için değil, çocuğunuz içinde bu kimyasallar ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı gibi büyümeyi de engelleyebilmektedir. Ultraviyole sistemleri ile çalışan arıtma cihazları ile hem kendinizin hem de ailenizin sağlıklı su içmesini sağlayabilirsiniz.

Kirli ve içerisinde farklı maddeler bulunduran tek su tipi şebeke suları değildir. Marketlerden aldığımız farklı marka sular da ömrünün uzun olabilmesi sebebiyle katkı maddeleri içermektedir. Ayrıca plastik içerisinde bulundurulan sular zaman içerisinde bakteri oluşumuna elverişli hale gelmektedir. Ne kadar dışarında baktığımızda bunu fark edemesek de yapılan incelemeler ve araştırmalar somut delillerle bize bunu sunmaktadır.

Yumuşak, berrak ve daha lezzetli bir su için mutlaka arıtılmış su tercih edilmelidir. Arıtılmış suyu içmek sizlere adeta bir meyveyi dalından koparıp yeme hissi yaşatacaktır. O tazeliği ve doğallığı hissedecek ve içtiğiniz suyun lezzetini alacaksınız. ultraviyole sistemleri sizlerin sağlığı için tasarlanmış ve kullanılmakta olan en güvenli arıtma sistemlerinden biridir.

Evsel ve ticari ultraviyole dezenfeksiyon sistemleri, Su Arıtma Cihazı UV Filtre, Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri, Ultraviyole Işınları ve Su Dezenfeksiyonu Su Arıtma Cihazları, ultraviyole sistemleri, ultraviyole sterilizasyon sistemleri, ultraviyole su arıtma sistemleri, UV dezenfeksiyon cihazı, UV Sistemli Ticari Su Arıtma Cihazları
biyolojik atık su arıtma

Atık su dengeleme havuzunda toplanan atıksular, dalgıç atıksu pompası vasıtası ile sistem girişinde bulunan sepet tipi ince ızgaradan geçirilerek bünyesindeki çöp, bez, vb. katı pisliklerinden ayrıştırılmaktadır. Izgaradan sonra ardışık kesikli reaktöre geçen atık sular burada aktif çamur ile temas ettirilmektedir. Ardışık kesikli reaktörde, atıksuların içerdiği organik kirlilikler aerobik bakteriler yardımı ile CO2 ve suya dönüştürülmektedir. Bunun için gerekli oksijen ve karışım havası, ünite bünyesinde bulunan blower ile sağlanmaktadır.

Blowerden sağlanan hava, ince hava kabarcığı veren membranlı kauçuk difüzörlerle tüm tanka eşit olarak dağıtılmaktadır. Ardışık kesikli reaktörde organik kirliliği giderilen atıksular içerdiği bakteri yumaklarıyla çökelmeye bırakılmaktadır.
Çökeltime bırakılarak bakteri yumaklarından ayrılan arıtılmış su, dalgıç tip tahliye pompası ile alıcı ortama deşarj edilirken dozaj pompası ile hipoklorit dozlanarak dezenfekte edilmektedir.

Tüm sistem tamamen otomatik olarak çalışmaktadır.
Sistemde zamanla oluşan ve belirli zamanlarda atılması gerekli atık çamurlar mobil araçla (vidanjör) sistemden uzaklaştırılmakta veya çamur depolama havuzunda depolanmaktadır.

Dezenfeksiyon Sistemleri

 Arıtılmak istenen su nereden temin edilirse edilsin öncelikli olarak bir arıtma işlemine tabii tutulması gerekir. Dezenfeksiyon sistemleri, su içerisinde bulunan ve insan sağlığı için tehdit oluşturan moleküllerin sudan ayrılmasını sağlamaktadır. Bu sistemin farklı çalışma prensipleri vardır. Klorlama ile dezenfekte ya da son teknoloji olarak ultraviyole ışınları ile dezenfekte mümkündür.

Klorla yapılan dezenfekte işlemleri uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Dezenfekte edilmek istenen su iyi analiz yapılmalı, yapılan bu analiz sonucu gerekli klor miktarı ayarlanarak dezenfekte işlemi yapılmalıdır. Yetersiz miktarda klor kullanımı su içerisindeki mikroorganizmaları tamamen temizlemeyeceğinden dolayı tam bir arıtma sağlamaz; fazla kullanımlarda ise özellikle bağırsak temelli sağlık sorunlarının oluşmasında ön ayak olabilmektedir. Sanayi alanında kullanılacak ve hijyen seviyesi yüksek olması gereken sularda klorlama ile temizleme oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Ultraviyole ışını ile temizleme daha çok içme sularında kullanılmaktadır. Suya uygulanan bu ışık, su içerisinde bulunan mikropları büyük oranda yok etmekte ve içme suyunu en sağlıklı hale getirmektedir. Bu sistemin küçük ebatlarda tasarlanabiliyor olması sebebiyle evlerde sıkça tercih edilmektedir. Gerek duyulduğunda kalabalık ortamlar için büyük tasarımlar kullanmak da mümkündür. İnsan sağlığına değer veren büyük işletmelerde bu sistemle sıkça karşılaşabiliriz.

Dezenfeksiyon sistemleri temizlediği sular sayesinde size, ailenize ve sizinle çalışan insanlar için sağlıklı bir yaşantı oluşturmak için atılan bir adımdır.

Su dezenfekte etmeye karar verdiğiniz zaman, hangi amaç ila suyu dezenfekte ettiğinize bakılarak gerekli Dezenfeksiyon sistemi tarafımızca oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu sistemlerde sizlerin sağlığını düşünüyor, sizlere yüksek kaliteyi uygun fiyatlarla sunuyoruz.

biyolojik atık su arıtma
ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)