ultrafiltrasyon
ultrafiltrasyon

Ultrafiltrasyon Sistemleri

 İşletmelerde kullanılacak olan suyun kalitesi, diğer alanlarda kullanılacak olan su kalitesine göre farklılık göstermektedir. Özellikle tekstil alanında kullanılacak olan sular tamamen temiz olmalıdır. Yeteri kadar temiz olmayan sularla çalışılması durumunda ürün kalitesi düşmektedir. Ultrafiltrasyon sistemleri bu kaliteyi sağlamak amacıyla oluşturulmuş su arıtma sistemleridir. Çok küçük parçacıkları bile su içerisinde ayrıştıracak, içeriğindeki mikroorganizmalar sudan arınmış olacaktır.

İleri düzey bir arıtma sistemi ile atık suları geri kazanmak mümkündür. Sadece atık sular değil, deniz suları da bu sistem ile ön arıtma yapılabilmektedir.

İçme suyu elde etmek için kullanılan bu yöntem, klorlama yöntemine göre daha sağlıklıdır. Klorlama ile yapılacak bakteri temizliği insan sağlığı için tehdit oluşturmaktadır. Ayrıca suyun tadını bozduğu gibi berraklığını da düşürmektedir. Suya klor katıp bakterileri öldürmek oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek anlamına gelse de yüksek klorlu sular insan sağlığı için bakteriler gibi tehdit oluşturmaktadır. Ultrafiltrasyon sistemleri oluşabilecek bu zararların önüne geçebilmek için kullaılacak en sağlıklı yöntemlerden biridir.

Bu sistem içerisinde bulunan 0,01 mikron por çapına sahip membran yapısı sayesinde kimyasal kullanımına gerek kalmadan su temizlenebilmektedir.

Yüksek kalitede temiz su elde etmeniz için sizlere ultrafiltrasyon sistemleri kuruyoruz. İşletmenizin kalitesini bu sayede yükseltecek, tasarruf sağlayacak ve gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya bırakmış olacaksınız.     

ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)