ters osmoz sistemleri
ters osmoz sistemleri

Ters Ozmoz, ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknoloji olup, dışarıdan suyun içerisine kesinlikle kimyasal bir dokunuş yapılmadan, fiziksel bir işlemle yapılan su arıtma yöntemidir. Ters Ozmoz (Reverse Osmosis) sistemlerde arıtılmamış bir su çıkmamaktadır.

Ters ozmos

                Musluklarımızdan akan, nehirlerde, denizler ve göllerde bulunan suların içerisinde çözünmüş ağır metaller bulunmaktadır. Bu ağır metallerin sudan ayrıştırılması için uygulanacak tek yönteme ters ozmos denilmektedir.

Bu sistem hem evlerde hem de işletmelerde kullanıma uygundur. Özellikle işletmelerde kullanılacak suların yüksek basınç aracılığıyla ters ozmos işlemine sokularak içeriği temiz sular elde edilmektedir. İşletmelerde kullanılacak makineler bu sayede sağlık bir şekilde çalışmakta ve kullanım ömrü uzun kalmaktadır.

Suyun kirlilik oranı arttıkça atık su miktarı da artacaktır. Yüksek basınçla beraber suyun içerisinde homojen olarak dağılmış maddeler sıkıştırılarak suyun belirli bir bölümü içerisine hapsedilir. Suyun içerisine sıkıştırılarak hapsedilen malzemeler dışarıya atılır, geriye kalan saf su kullanım için hazır hale gelir. Yapılacak bu işlemler esnasında kullanılacak ekipmanlar ve ortaya çıkacak olan temiz su ile kirli su oranı dikkatli bir şekilde hesaplanmalı, projelendirme bu hesaplamalar üzerinden yapılmalıdır. Yanlış hesaplamalar maddi zararlara yol açabileceği gibi makinelerin yanlış kullanılmasında da sebep olmaktadır.

İstenmeyen bu zararların önüne geçilmesi isin mutlaka uzmanlardan destek alınmalıdır. Sizlere su sunduğumuz üst düzey kalitedeki cihazlarla, istediğiniz su kalitesini ters ozmoz yöntemiyle elde edebileceksiniz. Hem sizlerin kaliteli ürün üretmesi hem de kullanacağınız sanayi makinalarının korunması için kaliteli bir su kullanmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Membran Yıkama Kimyasalı
Membran Yıkama Kimyasalı

Membran Yıkama Kimyasalı

Su artıma sistemlerin de kullanılan membranlar zaman içerisinde oluşan tortular nedeniyle kirlenmektedir. Kirlenen membranlar doğru bir şekilde çalışamayacağı için üretilmek istenen saf suyun kalitesinde düşüşler yaşanmaktadır. membran yıkama kimyasalı kullanarak membranlar temizlenip eski performansına kavuşmaktadır.

Membran yıkama kimyasalları yüksek derece asidik veya bazik özellik gösterdiğinden kullanım esnasında mutlaka gerekli önlemler alınmalıdır. Solunum yoluyla alınması veya deri ile temas etmesi durumunda tedavi edilmeyecek hasarlar bırakmaktadır. Yıkama esnasında bir uzmandan yardım almak gerekmektedir. Ayrıca ne kadar ürün kullanmanın yeterli olacağının da hesaplanması gerekmektedir. Az kullanımlarda yeterli temizlik sağlamayacağı gibi fazla kullanımlar hem maliyet arttıracak hem de membrana zarar vermeye neden olacaktır.

Membranlar için uygun, temizleme özelliği yüksek membran yıkamam kimyasalı elimizde bulunmaktadır. Yüksek kaliteli bu ürünlere sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Endüstriyel Reverse Osmosis Sistemleri, Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemleri, Membran Yıkama Kimyasalı, membran yıkama kimyasalları, Ters Osmoz deniz suyu arıtma, Ters ozmoz sistemi, yıkanabilir filtre
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)