klorlama sistemi
klorlama sistemi
klorlama sistemleri

Klorlama Sistemleri

Yüzme havuzları kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde kirlenir ve bakterilere ev sahipliği yapmaya başlar. Bakteriler ve diğer zararlı organizmalar su olan yerde yaşamlarını sürdürebilir. Hastalık doğabilecek bu sulardı mikroplardan arındırmak için kullanılacak yöntemlerden biri klorlama sistemleridir.

Musluklarımızdan akan şebeke suları dağıtım esnasında oldu gibi bekleme esnasında da farklı mikroplara maruz kalabilmektedir. Tarihin tozlu raflarında sudan doğan çeşitli salgın hastalıklara rastlamak mümkündür. Zaman içerisinde gelişen yöntemlerden biri de klorlama sistemleridir. Bu sistemlerde suya belirli oranlarda klor ilave edilerek içerisindeki bakterilerin öldürülmesi sağlanmaktadır. Tabi ki pratikte bunun çok fazla ayrıntı gerektiren noktası bulunmaktadır.

Yüzme havuzunda yapılacak klorlama işleminde fazla klor kullanımı cilde zarar vereceği gibi günlük olarak kullandığımız sularda yapılacak klorlama işlemi insanların iç organlarına zarar verebilmektedir. Fazla klor kullanımının zararı olduğu gibi az kullanım durumunda da yeterli hijyen sağlanamadığı için benzer sorunlar ortaya çıkabilecektir. Uygun oranlar hesaplandıktan sonra sıra uygulamaya geçer. Uygulama esnasında kullanılacak olan makineler mutlaka doğru bir şekilde çalışmalı ve yüksek kaliteye sahip olmalıdır. Düşük kaliteli ürünler zaman içerisinde oranlarda bozulmalara sebep olabilmektedir.

Klorlama sistemleri için kullandığımız ürünler tamamen yüksek kalite ve güvenlik üzerine kuruludur ve Avrupa standartlarına uygundur. Havuzlarda, su arıtma tesislerinde, petrokimya endüstrisinde kullanıma uygun tasarımlarımız mevcuttur. Su arıtma konusundaki hassasiyetinizi kaliteli ile buluşturun.

ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)