Antiskalant
Antiskalant

Antiskalant ile Su Arıtma

Antiskalant, ozmos ve ters ozmos sistemleri ile çalışan cihazlarda bir koruyu olarak kullanılmaktadır. Bu sıvı ürün sayesinde arıtma işlemi esnasında ortaya çıkacak tortular yok edilir, cihaz içerisinde tortu birikiminin önüne geçilir. Antiskalant ile su artıma sağlamak cihazların ömrün için oldukça önem arz etmektedir.

Arıtma cihazları içerisinde kalan tortular, cihazların zamanla beraber verim kaybetmesine ve bozulmasına neden olmaktadır. Bu tortular maddi zararların yanı sıra düşük hizmet kalitesi göstermenize ve müşterilerinizin sizden uzaklaşmasına neden olmaktadır.

Arıtılmış suyun en sık kullanıldığı alanlardan biri olan tekstil ürünlerinde, arıtma cihazlarında kalan tortular istenilen renklerde ürünler ortaya çıkmamasına neden olmaktadır. Tekstil sektörü gibi diğer sektörlerde de ürün kalitesi doğrudan olumsuz yönden etkilenmektedir.

Antiskalant, sıvı halde bulunur ve özel bidonlarda muhafaza edilir. Dış etmenlere karşı oldukça hassas olan bu sıvının bidonda kalma süresi saklanma koşullarına bağlıdır. İhtiyacınız olan antiskalant sıvılarını bidonlarla sizlere sunmaktayız. Antiskalant ile su arıtma söz konusu olduğunda önde gelen firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz.

 

antiskalant, antiskalant fiyatı, antiskalant ile su arıtma, Reverse Osmosis, reverse osmosis sistemleri, su arıtma kimyasalları, ters osmoz sistemleri
ters osmoz sistemleri
ters osmoz sistemleri

Ters Ozmoz, ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknoloji olup, dışarıdan suyun içerisine kesinlikle kimyasal bir dokunuş yapılmadan, fiziksel bir işlemle yapılan su arıtma yöntemidir. Ters Ozmoz (Reverse Osmosis) sistemlerde arıtılmamış bir su çıkmamaktadır.

Ters ozmos

                Musluklarımızdan akan, nehirlerde, denizler ve göllerde bulunan suların içerisinde çözünmüş ağır metaller bulunmaktadır. Bu ağır metallerin sudan ayrıştırılması için uygulanacak tek yönteme ters ozmos denilmektedir.

Bu sistem hem evlerde hem de işletmelerde kullanıma uygundur. Özellikle işletmelerde kullanılacak suların yüksek basınç aracılığıyla ters ozmos işlemine sokularak içeriği temiz sular elde edilmektedir. İşletmelerde kullanılacak makineler bu sayede sağlık bir şekilde çalışmakta ve kullanım ömrü uzun kalmaktadır.

Suyun kirlilik oranı arttıkça atık su miktarı da artacaktır. Yüksek basınçla beraber suyun içerisinde homojen olarak dağılmış maddeler sıkıştırılarak suyun belirli bir bölümü içerisine hapsedilir. Suyun içerisine sıkıştırılarak hapsedilen malzemeler dışarıya atılır, geriye kalan saf su kullanım için hazır hale gelir. Yapılacak bu işlemler esnasında kullanılacak ekipmanlar ve ortaya çıkacak olan temiz su ile kirli su oranı dikkatli bir şekilde hesaplanmalı, projelendirme bu hesaplamalar üzerinden yapılmalıdır. Yanlış hesaplamalar maddi zararlara yol açabileceği gibi makinelerin yanlış kullanılmasında da sebep olmaktadır.

İstenmeyen bu zararların önüne geçilmesi isin mutlaka uzmanlardan destek alınmalıdır. Sizlere su sunduğumuz üst düzey kalitedeki cihazlarla, istediğiniz su kalitesini ters ozmoz yöntemiyle elde edebileceksiniz. Hem sizlerin kaliteli ürün üretmesi hem de kullanacağınız sanayi makinalarının korunması için kaliteli bir su kullanmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)