filtre sistemleri

Filtre Sistemleri

Arıtma ve saflaştırma işlemleri sırada kullanılacak makineler ne kadar kaliteli olursa olsun zaman zaman destek ürünleri ile bu işlemleri desteklemek gerekebilmektedir. Saf su üretimi ve su saflaştırma işlemlerinde en büyük destekçilerimiz filtre sistemleri, farklı ihtiyaçlara göre farklı tasarımlarla bizlerin yanındadır.

Filtre sistemleri kullanılacak alanlara göre farklı maddelerden tasarlanmaktadır. Bu sistemleri bir süzme işlemi olarak düşünebilirsiniz. Sıvı içerisinden ayıklamanız gereken maddelerin boyutu ne kadar küçükse size de küçük maddeleri içerisinden geçirmeyecek, sadece sıvı moleküllerin geçişine izin verecek süzgeçler lazım olacaktır. Filtreler tam olarak bu ihtiyacınızı karşılamaktadır. Kullanacağınız su içerisinde bulunan mikro organizmalardan, kum, taş gibi büyük tanecikleri bu sistemler sayesinde arıtmanız mümkündür.

Filtreler su saflaştırma ve arıtma işlemlerinin temelini oluşturan destek elemanlarıdır. Filtre sistemleri evlerde ve iş yerlerinde kullanıma oldukça uygundur. Düşük maliyetli olması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bakımların düzenli olarak yapılmasıdır.

Birçok filtre, barındırdıkları mekanizmalar ile kendi kendini temizle özelliğine sahiptir. Bir filtre sahibi olmadan önce bu konunun üzerine düşülmelidir. Yüksek kaliteli, kendini temizleme özelliği olan bir filtreye sahip olsanız bile zaman zaman kontroller yapılmalıdır. Uzun süre bakımsız kalan filtrelerde yeteri kadar temizlememe durumu ortaya çıkmaktadır. Yapılan kısa bakımlarla bunun önüne geçebilirsiniz.

İster şebeke suyu olsun ister deniz suyu; suyun içeriğini temizle konusunda filtre sistemleri oldukça etkili bit yapıya sahiptir. Bizimle iletişime geçerek; kaliteli, yüksek performansa sahip ve dayanıklı filtrelere ulaşabilirsiniz.

kum filtresi
kum filtresi
Katalog İndir

Kum filtresi

Suyun içerisinde bulunan yabancı maddeleri ve kimyasalları ayrıştırmanın birçok yolu vardır. Bakteriler biyolojik arıtma sistemi ile ayrıştırırken daha büyük ölçekte olan maddeler daha farklı cihazlar yardımıyla ayrıştırılmaktadır. Kum filtresi sayesinde su içerisinde bulunan ve askıda kalan büyük parçaları ayrıştırmak mümkündür.

Su içerisinde bulunan büyük parçacıklar suyun kirli gözükmesine sebep olmaktadır. Ayrıca suyun kullanım alanına göre bu parçacıklar farklı sorunlar teşkil edebilmektedir. Kum filtresi sayesinde bu parçalar özel bir makine yardımıyla ayrıştırılmaktadır. Kolay temizlenme yöntemi ve bakımının rahatça yapılması nedeniyle kum filtresi su temizleme için oldukça uygun bir üründür. Gerekli durumlarda sadece su kullanarak bu filtreyi temizleyip tekrardan kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bu filtrelerin pek çok çeşidi mevcuttur. Kullanılacak alana ve işlemlere göre farklı büyüklüklerde ve farklı performanslarda filtreler üretilmektedir. Gerekli olan filtre öncelikle proje üzerinde belirtilerek temin edilir ve ardından montaj işlemine geçilir. Kum filtresi arıtma için kullanılacak en ekonomik ürünlerden biridir. Tabi ki her ürün gibi bu ürünü de alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle gerekli olan ürünün sizin beklentileriniz karşılayacağından emin olmanız gerekmektedir. Garantili ürünlerde beklentinizi karşılayamama durumu ile karşı karşıya kalırsanız değiştirmek sizin için daha kolay olacaktır. Diğer taraftan ters yıkama sistemi mevcut olan filtreler sizlere zaman ve kolaylık sağlayacaktır.

Yüksek kaliteli ve standartlı ürünlerimizle sizlerin daha yüksek kalitede sular kullanmasını sağlamaktayız. Kum filtreleri sizlere daha temiz ve berrak sular sunacağı gibi kullandığınız alanda daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)