hidroklorik asit hcl
hidroklorik asit hcl

Hidroklorik Asit (HCI)

Suların ne kadar baz ya da ne kadar asit özelliği gösteren değerlere pH değeri denilir. Sanayi alanında veya temizlikte kullanılacak sular, saf su dediğimiz pH değeri 0 olan sular olmak zorundadır. pH değeri 7’nin üzerinde olan sular bazik özellik göstermektedir. Bu suyu nötr seviyesine getirmek için Hidroklorik asit (HCI) ile arıtma kullanılmaktadır.

Baz özelliği gösteren bir suya yeterli oranlarda asit eklerseniz pH değeri 7’e yaklaşır. Fazla asit eklenmesi durumunda pH değeri daha fazla düşerek su asidik özellik kazanabilir. Saf su üretimi için öncelikle kullanılacak suyun pH değerinin doğru bir şekilde hesaplanması gerekmektedir. Suyu baz karakterli ise Hidroklorik asit (HCI) kullanılarak su nötr değere yaklaştırır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ne kadar ekleme yapılacağıdır.

Hidroklorik asit (HCI) son derece güçlü bir asittir. Kesinlikle insan vücudu ile temas etmemesi gerekmektedir. Sadece yanıklara değil, delmelere de sebep olabilecek kadar kuvvetlidir. Bu asidi solunum yoluyla da almamalı, mutlaka gerekli önlemler alınarak kullanılmalıdır.

Bazik suyu saflaştırma işlemi için gerekli Hidroklorik asit (HCI) dahil olmak üzere bütün gerekli ekipmanlı bizde bulabilirsiniz. Yıllardır hizmet veren tecrübeli ekiplerimizle sizlerin yanındayız. Hidroklorik asit (HCI) ile arıtma sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

hidroklorik asit, hidroklorik asit ile arıtma, Kostik fiyatları ankara, kostik sodyum hidroksit, Sodyum Hidroksit fiyat
kostik
kostik

Kostik (sodyum hidroksit) ile Arıtma

Sular içerisindeki elementlere göre asidik ya da bazik özellik göstermektedir. pH değeri tam 7 olan sular saf su olarak değerlendirilirken pH değeri 7’den düşük sular asidik özellik göstermektedir. Asidik suların düşük pH değerini yükseltmek amacıyla Kostik (sodyum hidroksit) ile arıtma uygulanmaktadır. Sodyum hidroksit yüksek derece baz temelli bir bileşimdir. Suya katıldığı zaman suya bazik özellik kazandırmaktadır.

Kullanılacak alana göre suya asidik yada bazik özellik sağlamak mümkündür. Bazı kullanım alanlarında suyun tamamen saf olması için pH değerinin 7 olması gerekirken bazı durumlarda pH değerinin pek önemi yoktur. Kostik (sodyum hidroksit) ile arıtma suyu nötr dediğimiz pH 7 değerine getirme işleminde kullanılmaktadır. Bu sıvı renksizdir ve çok kuvvetli bir bazdır. Kullanım esnasında mutlaka gerekli önlemler alınarak kullanılmalıdır. İnsan vücudu ile temas durumunda tedavisi zor, kalıcı izler bırakan yanıklar oluşturabileceği gibi özellikle solunum yolu ile vücuda girdiğinde akciğerlerde kalıcı hasarlar bırakmaktadır.

İhtiyacınız olan Kostik (sodyum hidroksit) miktarını size, özel korumalı ve güvenli bidonlarla sunmaktayız. Suyu saflaştırma için kullanılacak bu bazı ne kadar kullanmanız gerektiği yapılan hesaplamalarla ortaya çıkacaktır. Fazla veya eksik kullanımlarda düşük kalitede, tam olarak saflaştırılmamış sular meydana gelecektir. Bunun önlenmesi için mutlaka uzmanlardan destek alınmalıdır. Kostik (sodyum hidroksit) ile arıtma yapılırken son derece hassas olmak da oldukça önemlidir.

 

kostik, kostik ankara, Kostik fiyatları ankara, kostik ile arıtma, kostik sodyum hidroksit, sodyum hidroksit, Sodyum Hidroksit fiyat
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)