tuz
tuz

Tuz

Su arıtma sistemlerinde, suyun yumuşaklığını sağlamak için tuz kullanılmaktadır. Tuzun kullanım miktarı ve kullanılacak tuzun cinsi yapılan araştırmalar sonucu belirlenmektedir. İnceleme yapılmadan tedarik edilen tuzlar, sizlere zarar maddi zararlar oluşturabileceği gibi sağlık sorunlarının da meydana gelmesine neden olabilmektedir. Su arıtma tuzu kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Arıtma sistemlerinde kullanılacak olan tuzlar kaya tuzu veya tablet tuz olmak zorundadır. Su arıtma tuzu olarak farklı tuzların kullanılması cihazlara zarar vermenin yanı sıra suyun yeterli yumuşaklıkta olmamasına da neden olmaktadır. Tuz sayesinde su içerisinde bulunana magnezyum ve kalsiyum iyonize edilmektedir. Bu sayede kireçlenmenin ve kirecin oluşturabileceği zararların önüne geçilebilmektedir. Her türlü arıtma cihazında ihtiyaç duyulan tuzların özel olması gerekmektedir.

Tuzun kullanılmasının asıl amacı içerisindeki sodyumdur. Sodyum direkt olarak su ile temas ederse patlamaya neden olacaktır. Tuz içerisinde bulunan diğer elementler sayesinde bu durum önlenmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tuzun ne kadar temiz olduğudur. Yeteri kadar rafine edilmemiş tuzlar, su arıtma konusunda yeterli performansı ortaya koyamamaktadır.

Su arıtma tuzu farklı ağırlıklarda sipariş edilmektedir. İşletmenin ne kadar tuza ihtiyacı olduğunu bize bildirmesiyle gerekli tuz tedariki en hızlı şekilde sağlanacaktır. Tuzlarımız en üst düzeyde rafine edilmiş olup kaliteli bir hizmet vermesi için üretilmiştir.

 

ankara su yumuşatma tuzu, antiskalant, Arıtma Tuzu, su arıtma tuzu, su arıtma tuzu ankara, su yumuşatma tablet tuz, su yumuşatma tuzu, tablet tuzu
ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)