Antiskalant
Antiskalant

Antiskalant ile Su Arıtma

Antiskalant, ozmos ve ters ozmos sistemleri ile çalışan cihazlarda bir koruyu olarak kullanılmaktadır. Bu sıvı ürün sayesinde arıtma işlemi esnasında ortaya çıkacak tortular yok edilir, cihaz içerisinde tortu birikiminin önüne geçilir. Antiskalant ile su artıma sağlamak cihazların ömrün için oldukça önem arz etmektedir.

Arıtma cihazları içerisinde kalan tortular, cihazların zamanla beraber verim kaybetmesine ve bozulmasına neden olmaktadır. Bu tortular maddi zararların yanı sıra düşük hizmet kalitesi göstermenize ve müşterilerinizin sizden uzaklaşmasına neden olmaktadır.

Arıtılmış suyun en sık kullanıldığı alanlardan biri olan tekstil ürünlerinde, arıtma cihazlarında kalan tortular istenilen renklerde ürünler ortaya çıkmamasına neden olmaktadır. Tekstil sektörü gibi diğer sektörlerde de ürün kalitesi doğrudan olumsuz yönden etkilenmektedir.

Antiskalant, sıvı halde bulunur ve özel bidonlarda muhafaza edilir. Dış etmenlere karşı oldukça hassas olan bu sıvının bidonda kalma süresi saklanma koşullarına bağlıdır. İhtiyacınız olan antiskalant sıvılarını bidonlarla sizlere sunmaktayız. Antiskalant ile su arıtma söz konusu olduğunda önde gelen firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz.

 

antiskalant, antiskalant fiyatı, antiskalant ile su arıtma, Reverse Osmosis, reverse osmosis sistemleri, su arıtma kimyasalları, ters osmoz sistemleri
tuz
tuz

Tuz

Su arıtma sistemlerinde, suyun yumuşaklığını sağlamak için tuz kullanılmaktadır. Tuzun kullanım miktarı ve kullanılacak tuzun cinsi yapılan araştırmalar sonucu belirlenmektedir. İnceleme yapılmadan tedarik edilen tuzlar, sizlere zarar maddi zararlar oluşturabileceği gibi sağlık sorunlarının da meydana gelmesine neden olabilmektedir. Su arıtma tuzu kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Arıtma sistemlerinde kullanılacak olan tuzlar kaya tuzu veya tablet tuz olmak zorundadır. Su arıtma tuzu olarak farklı tuzların kullanılması cihazlara zarar vermenin yanı sıra suyun yeterli yumuşaklıkta olmamasına da neden olmaktadır. Tuz sayesinde su içerisinde bulunana magnezyum ve kalsiyum iyonize edilmektedir. Bu sayede kireçlenmenin ve kirecin oluşturabileceği zararların önüne geçilebilmektedir. Her türlü arıtma cihazında ihtiyaç duyulan tuzların özel olması gerekmektedir.

Tuzun kullanılmasının asıl amacı içerisindeki sodyumdur. Sodyum direkt olarak su ile temas ederse patlamaya neden olacaktır. Tuz içerisinde bulunan diğer elementler sayesinde bu durum önlenmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tuzun ne kadar temiz olduğudur. Yeteri kadar rafine edilmemiş tuzlar, su arıtma konusunda yeterli performansı ortaya koyamamaktadır.

Su arıtma tuzu farklı ağırlıklarda sipariş edilmektedir. İşletmenin ne kadar tuza ihtiyacı olduğunu bize bildirmesiyle gerekli tuz tedariki en hızlı şekilde sağlanacaktır. Tuzlarımız en üst düzeyde rafine edilmiş olup kaliteli bir hizmet vermesi için üretilmiştir.

 

ankara su yumuşatma tuzu, antiskalant, Arıtma Tuzu, su arıtma tuzu, su arıtma tuzu ankara, su yumuşatma tablet tuz, su yumuşatma tuzu, tablet tuzu
ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)