filtre sistemleri

Filtre Sistemleri

Arıtma ve saflaştırma işlemleri sırada kullanılacak makineler ne kadar kaliteli olursa olsun zaman zaman destek ürünleri ile bu işlemleri desteklemek gerekebilmektedir. Saf su üretimi ve su saflaştırma işlemlerinde en büyük destekçilerimiz filtre sistemleri, farklı ihtiyaçlara göre farklı tasarımlarla bizlerin yanındadır.

Filtre sistemleri kullanılacak alanlara göre farklı maddelerden tasarlanmaktadır. Bu sistemleri bir süzme işlemi olarak düşünebilirsiniz. Sıvı içerisinden ayıklamanız gereken maddelerin boyutu ne kadar küçükse size de küçük maddeleri içerisinden geçirmeyecek, sadece sıvı moleküllerin geçişine izin verecek süzgeçler lazım olacaktır. Filtreler tam olarak bu ihtiyacınızı karşılamaktadır. Kullanacağınız su içerisinde bulunan mikro organizmalardan, kum, taş gibi büyük tanecikleri bu sistemler sayesinde arıtmanız mümkündür.

Filtreler su saflaştırma ve arıtma işlemlerinin temelini oluşturan destek elemanlarıdır. Filtre sistemleri evlerde ve iş yerlerinde kullanıma oldukça uygundur. Düşük maliyetli olması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bakımların düzenli olarak yapılmasıdır.

Birçok filtre, barındırdıkları mekanizmalar ile kendi kendini temizle özelliğine sahiptir. Bir filtre sahibi olmadan önce bu konunun üzerine düşülmelidir. Yüksek kaliteli, kendini temizleme özelliği olan bir filtreye sahip olsanız bile zaman zaman kontroller yapılmalıdır. Uzun süre bakımsız kalan filtrelerde yeteri kadar temizlememe durumu ortaya çıkmaktadır. Yapılan kısa bakımlarla bunun önüne geçebilirsiniz.

İster şebeke suyu olsun ister deniz suyu; suyun içeriğini temizle konusunda filtre sistemleri oldukça etkili bit yapıya sahiptir. Bizimle iletişime geçerek; kaliteli, yüksek performansa sahip ve dayanıklı filtrelere ulaşabilirsiniz.

kum filtresi
su yumuşatma sistemleri ankara
Katalog İndir

Aktif Karbon Filtreleri

Diğer filtrelere göre aktif karbon filtreleri daha hassas bit yapıya sahiptir. Bu filtreler kullanılmadan önce su mutlaka daha farklı filtrelerden geçirilmelidir. Bu filtreyi diğer filtrelerden ayıran en büyük özellik ise çok küçük ve süngerimsi gözeneklere sahip olmasıdır. Bu filtreyi kullanmadan önce su içerisinde büyük boyutta materyallerin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde aktif karbon filtreyi temizlemek oldukça zahmetli olacaktır.

Aktif karbon filtreleri sadece bir filtre olarak davranmaz özel yapısı sayesinde su içerisinde bulunan çok küçük parçaları kendi yüzeyine çekerek üst düzey bir temizlik sağlamaktadır. Bu kadar hassas çalışan bir filtrenin mutlaka hassa bir bakıma, hassas bir kullanıma ihtiyacı vardır.

Bakteri çoğalmasına çok uygun olan bu filtreler mutlaka düzenli bir şekilde temiz su ile temizlenmelidir. Kullanıma bağlı olarak filtre içerisinde birikecek materyaller ters yıkama sistemiyle yıkanmalıdır. Sadece yıkamakla kalmamalı, kullanım esnasında da son derece temiz olunmalıdır. Klorlu maddeler veya çeşitli kimyasallar ürüne zarar vereceği gibi tam bir hijyen de sağlamamaktadır. Bunun için temizlik konusunda uzman desteği almak sizlere yarar sağlayacaktır.

Aktif karbon filtresi kullanımından sonra temizlenen su daha ayrıntılı filtrelerle tekrardan işlemem sokularak daha fazla hijyen sağlayabilir. Filtreler içerisinde her filtrenin ayırdığı maddelerin farklı olması bize farklı kalitede sular sunmaktadır. Eğer alanında kullanacağınız suyun içeriğindeki parçaları ayıklamak için bu filtreler yeterli geliyorsa ötesine gerek kalmayacaktır. Ancak çok daha ayrıntılı bir temizlik istiyorsanız mutlaka bu filtrenin yanında farklı filtrelerde kullanmanız gerekmektedir.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)