kum filtresi
su yumuşatma sistemleri ankara
Katalog İndir

Aktif Karbon Filtreleri

Diğer filtrelere göre aktif karbon filtreleri daha hassas bit yapıya sahiptir. Bu filtreler kullanılmadan önce su mutlaka daha farklı filtrelerden geçirilmelidir. Bu filtreyi diğer filtrelerden ayıran en büyük özellik ise çok küçük ve süngerimsi gözeneklere sahip olmasıdır. Bu filtreyi kullanmadan önce su içerisinde büyük boyutta materyallerin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde aktif karbon filtreyi temizlemek oldukça zahmetli olacaktır.

Aktif karbon filtreleri sadece bir filtre olarak davranmaz özel yapısı sayesinde su içerisinde bulunan çok küçük parçaları kendi yüzeyine çekerek üst düzey bir temizlik sağlamaktadır. Bu kadar hassas çalışan bir filtrenin mutlaka hassa bir bakıma, hassas bir kullanıma ihtiyacı vardır.

Bakteri çoğalmasına çok uygun olan bu filtreler mutlaka düzenli bir şekilde temiz su ile temizlenmelidir. Kullanıma bağlı olarak filtre içerisinde birikecek materyaller ters yıkama sistemiyle yıkanmalıdır. Sadece yıkamakla kalmamalı, kullanım esnasında da son derece temiz olunmalıdır. Klorlu maddeler veya çeşitli kimyasallar ürüne zarar vereceği gibi tam bir hijyen de sağlamamaktadır. Bunun için temizlik konusunda uzman desteği almak sizlere yarar sağlayacaktır.

Aktif karbon filtresi kullanımından sonra temizlenen su daha ayrıntılı filtrelerle tekrardan işlemem sokularak daha fazla hijyen sağlayabilir. Filtreler içerisinde her filtrenin ayırdığı maddelerin farklı olması bize farklı kalitede sular sunmaktadır. Eğer alanında kullanacağınız suyun içeriğindeki parçaları ayıklamak için bu filtreler yeterli geliyorsa ötesine gerek kalmayacaktır. Ancak çok daha ayrıntılı bir temizlik istiyorsanız mutlaka bu filtrenin yanında farklı filtrelerde kullanmanız gerekmektedir.

ArabicEnglishTurkish
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)